Kaip teisingai paruošti dirvą ?

Jei jūsų darže vyrauja smėlio dirva, kuri esti sausa ir turi mažai maistingųjų medžiagų, tokiu atveju ją pagerinti siūloma prieš gilųjį kasimą į ją atvežus paskleisti molio ar durpių – mėšlo pūdinio. Dėl smėlio dirvų rūgštumo patartina jas kalkinti.

Tam tinka gesintos kalkes arba dolomitmiltės. Augimo laikotarpiu drėgmei dirvoje palaikyti, siūloma paviršių padengti kapotais šiaudais, durpėmis. Prie smėlio dirvas patartina tręšti organinėmis trąšomis. Molingos dirvos pavasarį ilgai neišdžiūsta, todėl dirvos savybėms pagerinti patartina jas tręšti organinėmis trąšomis, ypatingai tinka pjuvenos. Dirvą, turinčią daug molio, patartina iš rudens suarti ar sukasti, kad paveiktos šalčio jos labiau pradžiūtų ir būtų puresnės. Jei jūsų dirva yra įrengta nusausintame durpyne, tokiu atveju patartina ją kalkinti bei gausiai tręšti mineralinėmis kalio ir fosforo trąšomis. Dirvą itin svarbu giliai įdirbti. Pavasarį įdirbta, puri dirva greičiau įšyla, joje susikaupia daugiau oro, maisto medžiagų bei drėgmės. Rudenį giliai sukastas ar suartas daržas gauna šalčio, kuris dirvą supurena, sunaikina jos paviršiuje žiemojančius kenkėjus. Tinkamai paruošta daržo žemė turi būti puri, susidariusi iš smulkių žemės grumstelių. Per daug dirvą akėti nepatariama, nes iš sukeltų dulkių po lietaus gali susidaryti plutelė, kuri vėliau gali nepraleisti oro ir padidės vandens išgaravimas iš žemės.

Obelys gerai auga bei dera rūgščiuose dirvožemiuose (5-5,5 pH), tačiau tinkamiausia reakcija 5,5-6,5 pH. Jeigu lauke dvejus metus buvo auginami ir užariami sideratai arba gausiai patręšta mėšlu, tai tikriausiai dirvožemio reakcija bus tinkama ir kalkinti nereikės.

Medelyno asortimentas

Sodink Sodą

Uždaryti Mano krepšelis
Uždaryti Norų sąrašas
Neseniai žiūrėta Uždaryti
Uždaryti

Uždaryti
Navigacija
Sodinukai