Apsauga nuo ligų ir kenkėjų

Vaismedžių derliaus nuostoliai dėl ligų ir kenkėjų gali būti dideli. Pakenktų augalų derlius sumažėja, bet ir būna prastesnės kokybės. Todėl svarbi sodų apsauga nuo ligų ir kenkėjų. Labai svarbu tinkamai parinkti vaismedžių veisles, kurios mažiau ar visiškai neserga.

Ankstyvą pavasarį reikėtų nurinkti pernykščius sudžiūvusius vaisius (mumijas) bei kenkėjų žiemojimo lizdus – voratinkliais sutrauktus sudžiūvusius lapus – ir juos sudeginti. TSodo priežiūra, cheminės priemonės, purškimasai vargiai įmanoma versliniuose soduose, bet mėgėjiškuose sklypuose ši misija įmanoma.Ankstyvą pavasarį ligos ir kenkėjai žalos dar nedaro. Jie yra žiemojimo vietose: ant nukritusių lapų (jei šie nebuvo sugrėbti iš rudens), ant žievės ir pumpurų, viršutiniame dirvos sluoksnyje. Genint vaismedžius, ant šakelių, pumpurų galima aptikti įvairių kenkėjų žiemojančius kiaušinėlius, jų gausa taip gali būti savotiška prognozė apie kenkėjų invaziją ateinančio sezono metu.

Naudojant chemines priemones reikia atminti, kad jos nuodingos, ne tik kenkėjui, bet ir gyvai gamtai. Taip pat labai svarbu laikytis saugos priemonių dirbant su augalų apsaugos produktais. Svarbu yra laikytis cheminių priemonių nurodytų koncentracijų.

 

 

Pas mus galite įsigyti šių vaismedžių ir vaiskrūmių sodinukus

Navigacija
Uždaryti

Mano krepšelis

Uždaryti

Pageidavimų sąrašas

Recently Viewed

Close

Smagu tave pamatyti čia!

Jūsų el. Pašto adresu bus išsiųstas slaptažodis.

Jūsų asmens duomenys bus naudojami palaikyti jūsų patirtį šioje svetainėje, valdyti prieigą prie jūsų paskyros ir kitais tikslais, aprašytais mūsų privatumo politikoje.

Jau turite sąskaitą?

Uždaryti

Kategorijos